A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Львівський центр
професійно-технічної освіти
державної служби зайнятості

Психологи назвали важливі фрази, які мотивують

Дата: 13.03.2019 16:20
Кількість переглядів: 666

Щира і усвідомлена похвала дуже важлива для того, кому ви говорите.

Дослідники Франческа Джино і Адам Грант провели експеримент, під час якого одна група волонтерів благодійного фонду не отримала ніякої подяки за свою важку працю по збору коштів, а учасникам другої сказали: "Ми дуже вдячні за ваш внесок у нашу важлива справа". Ефект був миттєвим: ті, кого подякували, зробили на 50% більше телефонних дзвінків потенційним донорам фонду, інформує Ukr.Media.

Отримані результати дослідження мають величезну цінність, оскільки безпосередньо пов'язують мотивацію і кінцевий результат (якщо ваша мета полягає в тому, щоб підвищити продуктивність праці, тоді фраза "я вдячний" є дуже ефективним інструментом). Використовуйте це словосполучення замість шаблонного "спасибі".

При цьому вчені також з'ясували, що вираз вдячності допомагає людям: насолоджуватися радощами життя; справлятися зі стресом; налагоджувати стосунки.

Психологи також зазначають, що відбувається, коли ви чуєте слова щирої похвали. Визнання є відмінною винагородою за докладені зусилля і досягнення, заохочує зразкову поведінку, підвищує самооцінку і впевненість у собі, а також стимулює мотивацію і підтримує ентузіазм. Ви самі починаєте цінувати власну роботу. А ще ви починаєте цінувати себе. Те ж саме відбувається, коли ви визнаєте досягнення іншої людини. Щира і усвідомлена похвала (не те, що ви повинні сказати, а те, що насправді відчуваєте) дуже важлива для того, кому ви говорите. Крім того, вона покращує настрій і вам самим, бо людині завжди приємно знати, що своїми словами він зміг змінити чиєсь життя.

Замість слів "спасибі за те, що затрималися допізна, щоб закінчити роботу" скажіть, що ви вдячні і поясніть причину. Наприклад: "Я дуже вдячний, що вчора ви вирішили затриматися. Ви врятували мене від дзвінка оскаженілого клієнта". Похвалити когось в загальних рисах теж непогано, але похвала за щось конкретне набагато краще.

Не варто говорити, що хтось виконав хорошу роботу. Поясніть йому, в чому саме це проявляється. Цей жест не тільки отримає позитивний відгук, але і покаже людині, що ви помічаєте його роботу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора