A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Львівський центр
професійно-технічної освіти
державної служби зайнятості

Монтер кабельного виробництва

Завдання та обов'язки

Розбирає і готує кабелі та проводи перетином до 6 кв.мм для електричних та механічних випробувань. Перевіряє кабель на відсутність обривів та контактів, розводить жили кабелю зв'язку за забарвленням для випробувань. Спаює бандаж, підпаює обплетення до шайб та панчохи, монтує індукційні котушки до колодки з припаюванням кінців. Складає напівмуфти, припаює поліхлорвінілові трубки. Заправляє та запаює кінці кабелів і проводів після випробувань. Перемотує та ремонтує проводи й кабелі вручну та на установках.

 

Повинен знати: схеми з'єднань та методи вимірювань електричних характеристик під час випробування та ремонту кабелів і проводів перетином до 6 кв.мм; конструкції монтажних колодок; схеми та способи з'єднань у процесі монтажу напівмуфт; правила заправляння та запаювання кінців кабелів та проводів; способи ремонту кабелів і проводів.

 

Кваліфікаційні вимоги

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

 

4-й розряд

 

Завдання та обов'язки

Розбирає кінці кабелів та проводів перетином понад. 6 кв.мм для електричних та механічних випробувань силових кабелів з дротяною та плоскою бронею, газонаповнених та маслонаповнених кабелів високого та низького тиску, напругою до 110 кВ, кабелів далекого зв'язку з кордельно-полістирольною, кордельно-паперовою та кордельно-поліетиленовою ізоляцією. Монтує плаваючий кабель, його гарнітуру з вулканізацією та вилудженням окремих частин під керівництвом монтера більш високої кваліфікації. Зрошує підводні кабелі з поліетиленовою ізоляцією в довжину за допомогою спеціальних пристроїв. Запаює кінці кабелів та проводів після випробувань, впаює вентилі для кабелів далекого зв'язку. Знаходить та усуває дефектні місця в кабелі за допомогою приладів та пристроїв. Контролює геометричні параметри кабелю контрольно-вимірювальним інструментом. Перевіряє якість ремонту дефектних місць та герметичність оболонок кабелю.

 

Повинен знати: принцип дії та призначення установок для випробувань кабелю: конструкції кабелів та проводів усіх марок і перетинів; методи вимірювання електричних характеристик кабелів; правила запаювання та заправлення кінців кабелю; способи застосування контрольно-вимірювального інструменту; електричні схеми та способи з'єднань у процесі монтажу напівмуфт; випробування проводів та кабелів.

 

Кваліфікаційні вимоги

Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтера кабельного виробництва 3 розряду - не менше 1 року.

 

5-й розряд

Завдання та обов'язки

Розбирає кінці газонаповнених та маслонаповнених кабелів високого та низького тиску напругою понад 110 до 220 кВ, плаваючого кабелю та кабелів з пластмасовою ізоляцією напругою до 35 кВ. Монтує плаваючий кабель, його гарнітуру з вулканізацією та вилудженням окремих частин. Монтує відрізки кабелів, будівельних довжин кабелів, муфт для приймально-здавальних та типових випробувань. Складає остаточну арматуру та апаратуру маслонаповнених кабелів із застосуванням паяння припоєм, заливає деталі лаком та склеює бакелітові циліндри. Складає схеми електричних випробувань та вмикає електровимірювальні прилади. Застосовує під час підготовки до випробувань вакуумні насоси, гідравлічні преси для обпресування затискачів, дегазаційних установок для очищення ізоляційних масел.

 

Повинен знати: електричні схеми в процесі випробувань; конструкції маслонаповнених плаваючих кабелів, які монтує, та порядок складання, випробування, підключення кабелів з пластмасовою ізоляцією напругою до 35 кВ та переключення баків тиску; методи та способи з'єднань для випробування будівельних довжин.

 

Кваліфікаційні вимоги

Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтера кабельного виробництва 4 розряду не менше 1 року.

 

6-й розряд

Завдання та обов'язки

Розбирає кінці маслонаповнених кабелів високого та низького тиску напругою понад 220 кВ та кабелів з пластмасовою ізоляцією напругою більше 35 кВ. Виконує гідравлічні випробування вузлів та остаточне складання з'єднувальних, з'єднувально-розгалужувальних, стопорних та кінцевих муфт. Готує будівельні довжини та відрізки кабелю до усіх видів електричних випробувань. Монтує муфти різної конструкції на будівельних довжинах та взірцях кабелю. Складає, вакуумує та запиває випробувальний стенд ізоляційним маслом. Складає електричні схеми нагрівання взірця, який випробовує. Монтує підмотування муфт спеціальною стрічкою для кабелів з пластмасовою ізоляцією. Виконує градієнтне нагрівання муфт кабелів з пластмасовою ізоляцією за допомогою спеціальної установки.

 

Повинен знати:порядок складання та випробування муфт різних конструкцій за кресленнями та інструкціями; способи монтажу будівельних довжин та зразків кабелю для електричних випробувань; конструкції маслонаповнених кабелів напругою понад 220 кВ; будову та принцип дії установки для електричних випробувань кабелю з пластмасовою ізоляцією.

 

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтера кабельного виробництва 5 розряду - не менше 1 року.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора