Фактична чисельність осіб, які проходили навчання впродовж 2022 року
№ за/п13:23 02.02.2023
Стан виконання плану роботи ЦПТО ДСЗ за 2022 рік за основними показниками.
Впродовж 2022 року діяльність колективу Львівського центру ПТО ДСЗ була спрямована на виконання основних завдань, передбачених планом роботи закладу на навчальний рік.
Це зокрема забезпечення якісного професійного навчання безробітних та інших категорій громадян, впровадження у навчальний процес сучасних інноваційних технологій, удосконалення форм і методів дистанційного та дуального навчання, забезпечення якісного кадрового складу педагогічних працівників, проведення їх атестації, подальша співпраця та взаємодія з роботодавцями, соціальними партнерами, засобами масової інформації, надання освітніх послуг за кошти юридичних та фізичних осіб, проведення профорієнтаційної, інформаційно-роз'яснювальної роботи серед роботодавців, безробітних та інших верств населення з метою залучення їх до навчального процесу.
У 2022 році навчання в Центрі проводилося за ліцензованими професіями: «Монтажник санітарно – технічних систем та устаткування», «Електрогазозварник», «Продавець продовольчих товарів», «Касир торговельного залу», «Продавець непродовольчих товарів», «Оператор котельні», «Машиніст (кочегар) котельні», «Водій тролейбуса», «Перукар (Перукар-модельєр)», «Візажист», «Манікюрник», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення», «Тракторист-машиніст с/г виробництва» категорії А1 та підвищення кваліфікації за 7-ма іншими категоріями по цій професії.
Назви професій, за якими проводилася підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації, відповідають Державному класифікатору професій (ДК 003 - 2010) і виданої ліцензії. Навчання проводилося згідно робочих навчальних планів з професій та робочих навчальних програм з навчальних предметів, розроблених за погодженням з обласними центрами зайнятості: Львівським, Вінницьким, Волинським, Донецьким, Полтавським, Чернігівським, Черкаським, Тернопільським, Хмельницьким та роботодавцями на основі Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій з врахуванням регіонального компоненту змісту професійно-технічної освіти, а також шляхом самостійного обрання слухачами форм та методів навчання. Відсоток розроблених за участю роботодавців навчальних планів та навчальних програм становить 100%.
Навчально-виробничий процес в Центрі організований відповідно до вимог «Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах», затвердженого наказом МОН України № 419 від 15.06.2006 р. зі змінами та інших нормативних документів.
Якщо у 2020 та 2021рр. та до 23 лютого 2022 року у нашому Центрі були внесені певні корективи у роботі навчального закладу через карантинні обмеження, запроваджені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID – 19» з відповідними змінами та доповненнями, що вносилися впродовж року, то лютий 2022 року перекреслив плани та сподівання всіх українців. В один день життя поділилося на «до» і «період війни». Однак, наш навчальний Центр не припиняв своєї діяльності ні на один день. Ми продовжували працювати, надаючи свої освітні послуги тим слухачам, котрі цього потребували. Адже нелюдська, варварська руйнація української інфраструктури, яка триває на жаль і надалі, після Перемоги потребуватиме відновлення, відбудови. А для цього потрібні висококваліфіковані спеціалісти у різних галузях.
Педагогічні працівники навчального центру в залежності від ситуації працювали як очно так і дистанційно, організовуючи навчальний процес у відповідності до вимог та рекомендацій, чинних у період воєнного стану. Теоретичні заняття проводилися в дистанційному режимі, виробниче навчання та виробнича практика – переважно за дуальною формою.
У 2022 році в Центрі проводилася підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних, скерованих на навчання районними філіями Львівського, Волинського, Тернопільського, Хмельницького, Вінницького, Чернігівського, Донецького обласних центрів зайнятості та міськрайонними центрами зайнятості задля їх працевлаштування, а також за кошти фізичних і юридичних осіб з метою забезпечення потреб регіонального ринку праці конкурентоспроможними кваліфікованими робітниками. Центр проводив підготовку кваліфікованих робітників, керуючись нормативно-правовими та законодавчими актами. Впродовж року безробітні навчалися в групах за 15 професіями, 7 категоріями підвищення кваліфікації трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва та 27 напрямами курсів цільового призначення. У групах, сформованих за кошти юридичних та фізичних осіб за 7 професіями, 6 категоріями підвищення кваліфікації трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва та 1 напрямом курсів цільового призначення (Сучасні методи та прийоми обслуговування котелень).
Прийом слухачів на навчання до Центру впродовж року здійснювався відповідно до Типових правил прийому до професійно-технічних навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 14.05.2013 №499, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 29.05.2013 за № 823/23355, на підставі направлення центрів зайнятості на професійне навчання та договорів з юридичними і фізичними особами, в межах ліцензованого обсягу.
Розрахунок вартості навчання безробітних в Центрі здійснювався згідно з кошторисом видатків на рік в межах затверджених коштів, передбачених на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, затвердженого Львівським обласним центром зайнятості за погодженням з Державною службою зайнятості.
Фактична чисельність осіб, які проходили навчання впродовж 2022 року
№ за/п13:23 02.02.2023
Свідоцтво про атестацію навчального закладу
14:46 24.03.2021
17:28 25.02.2021
Організація роботи з охорони праці у Львівському центрі ПТО ДСЗ
У Львівському центрі ПТО ДСЗ в центрі уваги знаходиться робота направлена на забезпечення здорових та безпечних умов навчального процесу.12:51 21.01.2021