A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Львівський центр
професійно-технічної освіти
державної служби зайнятості

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ОПРИЛЮДНИЛА ТОП-10 НАЙОПЛАЧУВАНІШИХ ПРОФЕСІЙ

Дата: 15.08.2019 12:15
Кількість переглядів: 415

Сьогодні в Україні середня заробітна плата фахівця із професійною освітою становить від 7 тисяч гривень на місяць, в деяких професіях - від 15 до 20 тисяч гривень. Державної служби зайнятості дослідила які професії є найбільш оплачуваними на українському ринку праці. Про це повідомляє Vlasno.info з посиланням на сайт Міністерство освіти і науки України.  Гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік наголосила: – Зараз у профтехах триває "гаряча пора", коли найбільша кількість вступників приносить документи до приймальних комісій та здає вступні випробування. Тим, хто ще не визначився з фахом або має сумніви щодо вступу, хочу зауважити: у профтесі ви маєте можливість за 1,5-3 роки отримати прикладну професію, за якою можна заробляти непогані гроші.

Українські роботодавці зацікавлені брати на роботу кваліфікованих випускників, які вміють працювати із сучасним обладнанням та розуміють особливості праці на виробництві. Тож раджу вступникам робити вибір, зваживши всі переваги та недоліки. Вона також зазначила, що вже кілька років поспіль традиційно добре оплачуваними професіями є ті, які стосуються аграрного та будівельного секторів, а також сфери обслуговування. Разом з тим, є дефіцитні професії або професії з особливими умовами праці. Вони також мають високий рівень оплати на ринку праці.

За даними щодо середнього заробітку за різними класифікаціями професій зібрані з аналітичних досліджень Державної служби зайнятості станом на липень, ТОП-10 професій з високим заробітком є: Вишкомонтажник - середній рівень зарплати 20 тис гривень; Машиніст трубовигинальної установки пересувної - 19 тис гривень; Забійник на відбійних молотках - 17 тис 250 гривень; Крановий електрик - 15 тис гривень; Лицювальник-мармурник - 15 тис гривень; Шоколадник - 15 тис гривень; Обвалювач морепродуктів - 10 тис гривень; Головний касир - 10 тис гривень; Бісквітник - 9 тис 387 гривень; Водій тролейбуса - 9 тис 973 гривень. – Коли ми говоримо про перспективи заробітку для випускників, то тут треба врахувати складність професії, особливості роботи та затребуваність на ринку праці. Але знову ж таки, йдеться про усереднені, офіційні показники від роботодавців, які звернулися до Служби зайнятості. У приватному секторі, де рівень зарплати може бути більш гнучким, гарний робітник може заробляти більше фахівця з вищою освітою, - розповідає Ірина Шумік. Джерело: vlasno.info 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора