A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Львівський центр
професійно-технічної освіти
державної служби зайнятості

Завершальний семінар-тренінг на тему «Зростання територіальних громад через розвиток аграрного бізнесу»

Дата: 11.06.2021 09:32
Кількість переглядів: 286

Впродовж двох місяців, щоп’ятниці, відбуваються семінари-тренінги на тему «Зростання територіальних громад через розвиток аграрного бізнесу». В кожному з новостворених районів фахівці департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА та директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк презентують очільникам об’єднаних територіальних громад та аграріям області можливості залучення фінансових ресурсів та пріоритетні напрямки розвитку аграрного бізнесу. А також, обговорюють можливості і альтернативи навчання та працевлаштування не зайнятого населення сільських територій з можливостями подальшого працевлаштування та створення сімейних фермерських господарств. Завершальна зустріч відбулась сьогодні в місті Дрогобичі.

Директор Департаменту АПК Львівської ОДА, Тетяна Гетьман, зазначила, що розвиток громад їх добробут залежить від успішного аграрного бізнесу. Це перш за все, створення сімейних фермерських господарств, ефективне використання державних програм по підтримці сільгоспвиробників, та наголосила на важливості та актуальності проведення таких тренінгів.

В доповнення її слів, заступник директора департаменту, Людмила Гончаренко, довела до відома присутнім інформацію щодо програм Фінансової підтримки аграріїв з державного та обласного бюджету на 2021 рік, а також зауважила, що в області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. Дана програма передбачає підтримку мікро та малих сільгоспвиробників.

Ганна Кущак – начальник Управління продовольства та розвитку сільських територій департаменту презентувала загальні аспекти створення та реєстрації сільськогосподарських кооперативів і фермерських господарств.

Оскільки, земля є основним засобом аграрного виробництва, то важливою та доцільною була презентація Тараса Казечка, головного спеціаліста відділу розвитку аграрної інфраструктури, який доповів присутнім про зміни в земельному законодавстві та надав рекомендації щодо документального оформлення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, а також наголосив на важливості для територіальних громад проведення аудиту і обліку земель, які розташовані на території ОТГ.

Очільник Львівського обласного центру зайнятості, Василь Барилюк, презентував активні програми, які реалізуються службою зайнятості та анонсував ті, які розпочнуть працювати з січня 2022 року. Довів присутнім про можливі варіанти допомоги безробітним, через навчання у Львівському ЦПТО ДСЗ на затребуванні і актуальні професії з можливістю подальшого працевлаштування;

На завершення зустрічі, менеджер оптового ринку «Шувар», Тетяна Попович, запросила до співпраці по реалізації аграрної продукції, чим викликала зацікавленість у присутніх.

В семінарі також прийняли участь директор Львівського ЦПТО ДСЗ Зіновій Вантух, директори Бориславської, Стебницької, Трускавецької міських та Дрогобицької міськрайонної філій Львівського ОЦЗ.

Загалом, низка зустрічей, які відбувались у всіх районах Львівської області була надзвичайно корисною та інформативною для представників об’єднаних територіальних громад, аграріїв та населення області.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора