A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Львівський центр
професійно-технічної освіти
державної служби зайнятості

Впровадження дуальної освіти в Україні

Дата: 12.04.2019 09:44
Кількість переглядів: 280

В Україні триває робота із впровадження дуальної освіти. Зокрема, розроблено план з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, який затвердив Уряд.

Відповідне розпорядження № 214-р було прийнято на урядовому засіданні 3 квітня 2019 року.

Найближчим часом фахівці МОН із зацікавленими сторонами створять Положення про дуальну форму здобуття професійної, а далі - фахової передвищої та вищої освіти. До кінця 2019 року також має бути затверджено типовий договір, який укладатимуть роботодавець, адміністрація закладу та студент (учень). Він визначатиме тривалість навчання, особливості роботи з обладнанням на підприємстві, оплату праці тощо.

Паралельно з підготовкою нормативної бази триватиме розробка нових освітніх програм, навчальних планів та критеріїв, за якими оцінюватимуть учнів та студентів. Для того, щоб відстежувати результативність такої освіти, у план окремо заклали моніторинг працевлаштування за фахом випускників, які навчалися за цією формою.

Також Уряд доручив МОН, Мінсоцполітики та за згодою Спільному представницькому органу сторони роботодавців на національному рівні у IV кварталі 2020 року розробити Порядок оцінювання результатів здобуття освітніх і професійних кваліфікацій.

Важливим кроком визначено реалізацію пілотних проектів у закладах вищої та фахової передвищої освіти, що запланована вже на кінець цього року.

МОН нагадало, що дуальна освіта запроваджується для того, щоб учні закладів профосвіти та студенти вишів мали більше можливостей для практичного опанування професій вже під час навчання у закладах. Вона передбачає, що до 70 % практичної підготовки студента відбуватиметься в умовах реального виробництва, тоді як на теоретичні заняття відводиться до 30 %.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора