A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Львівський центр
професійно-технічної освіти
державної служби зайнятості

Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно-технічного навчального закладу

(підприємства, установи та організації,
що здійснюють (або забезпечують) підготовку (підвищення кваліфікації) 
кваліфікованих робітників)

 

  1. Професія: Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування
  2. Кваліфікація: монтажник санітарно-технічних систем і устаткування 3-го розряду (IІ рівень НРК)
  3. Кваліфікаційна характеристика

2-й розряд

Завдання та обов’язки
Виконує найпростіші роботи під час монтажу та ремонту систем центрального опалення, водопостачання, каналізації та водостоків. 

Повинен знати: види та призначення санітарно-технічних матеріалів та устаткування; сортамент труб, фітингів, фасонних частин, арматури та засобів закріплювання; призначення слюсарних інструментів; способи вимірювання діаметрів труб, фітингів та арматури. 

Кваліфікаційні вимоги

Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи. 

Приклади робіт

Сортування труб, фітингів, фасонних частин, арматури та засобів кріплення. Підготовляння допоміжних матеріалів (лляного пасма, сурику, розчину тощо). Встановлювання прокладок. Комплектування згонів муфтами та контргайками, болтів – гайками. Установлювання і знімання запобіжних пробок і заглушок на трубах. Транспортування деталей трубопроводів, санітарно-технічних приладів та інших вантажів. 

 

3-й розряд

Завдання та обов’язки

Виконує прості роботи під час монтажу та ремонту систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання та водостоків. 

Повинен знати: види основних деталей санітарно-технічних систем, з’єднань труб і кріплення трубопроводів; призначення, будову й особливості монтажу систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання та водостоків; способи свердління і пробивання отворів під час прокладання трубопроводів; правила транспортування та поводження з балонами з киснем та ацетиленом; травила користування механізованим інструментом. 

Кваліфікаційні вимоги

Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником санітарно-технічних систем і устаткування 2-го розряду не менше 1 року. 

Приклади робіт

Скручування та збирання простих вузлів. Збирання фланцевих з’єднань. Розбирання окремих вузлів трубопроводів (під час монтажу). Установлювання і закладання кріплення під прилади і трубопроводи. Свердління або пробивання отворів у конструкціях. Закладання розтрубів чавунних трубопроводів. Нарізування різьби на трубах вручну. Комплектування труб і фасонних частин стояків. Установлювання ручного преса для обпресування систем. Від’єднання чавунних котлів від трубопроводів. Обрубування кромок швів жаротрубного котла з наступним підварюванням. Очищання секцій чавунного котла ззовні й усередині з промиванням. Зрубування заклепок жаротрубного котла з вибиванням їх. Замінювання манжет унітаза.


         4. Вимоги до  освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, кваліфікації осіб, які навчатимуться за професією Монтажник санітарно-технічних систем і  устаткування 3-го розряду

4.1. При вступі на навчання

Повна або базова загальна середня освіта.

4.2. Після закінчення навчання або одержання професії безпосередньо на виробництві

Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна освіта,  освітньо-кваліфікаційний рівень – «кваліфікований робітник» за професією Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування 3-го розряду без вимог до стажу роботи.

 

5. Сфера професійної діяльності

КВЕД  ДК 009:2010. Будівництво. Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування.

 

          6. Специфічні вимоги

6.1. Вік: прийняття на роботу здійснюється після закінчення строку навчання відповідно до законодавства.

6.2. Стать: чоловіча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених МОЗ України № 256 від 29.12.1993).

6.3. Медичні обмеження.

 

7.  Загальні компетентності

          Усвідомлення важливості свого трудового внеску в досягнення колективу.

          Взаємодія з членами колективу в процесі роботи.

         Оперативність в прийнятті правильних рішень у позаштатних ситуаціях під час роботи.

Детальніше

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора